Rail Baltic Estonia sõlmis lepingu Ülemiste uue raudteealuse kergliiklustunneli ehitamiseks

Rail Baltic Estonia OÜ ning Tallinna Keskkonna- ja Kommunaalamet sõlmisid ühishankes ehituslepingu Leonhard Weiss OÜ-ga Ülemiste raudteejaama nn Tunnel nr 5 ehitamiseks.

Tunnel võimaldab tulevikus jalakäijatel ja jalgratturitel liikuda Ülemiste teelt raudtee alt läbi Ülemiste keskuse ette.

„Rail Baltica Ülemiste ühisterminali arendamine on tunduvalt mastaapsem linnaruumi ja liikuvuse parandamise projekt, kui ainult raudteetaristu ja vaksalihoone ehitamine. Jalakäijatele ja kergliiklusele mõeldud raudteealune tunnel saab tulevikus olema osa linna jalgrattateede võrgustikust ning liidab juba mõne aasta pärast tunduvalt efektiivsemalt kahte linnaosa,“ lausus Rail Baltic Estonia juhatuse esimees Anvar Salomets

Uus, 32 meetri pikkune ja 15 meetri laiune tunnel hakkab paiknema ligikaudu 130 meetrit lääne pool täna olemasolevast Ülemiste peatuse tunnelist ja selle vahetusse lähedusse rajatavast Ülemiste reisiterminali koosseisu kuuluvast uuest tunnelist. Tunnel nr 5 ehitus peaks algama juba käesoleva aasta juunis ning rajatis saab valmis 2027. aasta märtsis.

Tunnel nr 5 – vaade Suur-Sõjamäe tänavalt – projekteerija konsortsium Roadplan OÜ ja Stricto Project OÜ

Ehitustööd on tehnoloogiliselt väga keerukad, kuna töid tuleb teostada toimiva raudtee tingimustes ning kogu raudtee liikluse sulgemist ei ole ehituse ajal ette nähtud. Lisaks on ehituslepingu tööde teostamise vahetähtajad ja lõpptähtaeg kokku sobitatud juba tänaste Rail Baltic Estonia OÜ poolt teostatavate 1520mm infrastruktuuri ehitustööde ja Ülemiste reisiterminali raudteerajatiste ehituslepingutega.

Ehituslepingu maksumuseks on 3,6 miljonit eurot (+km), millest 400 000 eurot finantseeritakse Euroopa Liidu vahenditest ning ülejäänu Tallinna linna eelarvest.

Shopping Basket